راه حل های سرورهای سوپرمایکرو – سوپرماکرو

پلت‌فرم‌های محاسباتی سرورهای  سوپرمایکرو – سوپرماکرو  به قابلیت‌های پردازش موازی بالاتر با استفاده از MIC های اینتل (هسته‌های یکپارچه) و معماری مبتنی بر پردازنده‌های Intel® Xeon Phi و NVIDIA  دست یافته است. سرورهای سوپرمایکرو – سرورهای سوپرماکرو در راستای هماهنگی با آخرین پردازنده‌های زنون اینتل از مجموعه‌های دستور العمل مشترک و مدل‌های برنامه نویسی متعدد Xeon Phi استفاده شده است، سزوزهای سوپرمایکرو امکان پردازش موازی برنامه‌های کاربردی در محیط‌های ترکیبی را آسان‌تر می‌کند و می‌توان از مزایای منابع پردازشی قدرتمند پلت‌فرم های HPC سرور Supermicro بهره گرفت.

Supermicro   از پردازنده‌های Intel® Xeon Phi و GPUهای NVIDIA  در طیف گسترده‌ای از سرورها و خطوط تولید پایگاه‌های کاری با کارایی بالا پشتیبانی می‌کند.

با NVIDIA Tesla Kepler کاربران می‌توانند به طور موثر و کارآمد از SMX- قابل برنامه‌ریزی، قدرتمند، با چند‌پردازنده‌های جریان کارامد انرژی با موازی سازی پویا و تکنولوژی‌های hyper-Q استفاده کنند تا حجم کاری خود را به سرعت و به پویایی تخصیص، متعادل و بهینه کنند. زمینه‌های مهندسی، علمی و تحقیق می‌توانند کارایی برنامه‌های کاربردی را تا حد زیادی تسریع بخشند و با حداقل سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه ی توسعه به کمک سرور  Supermicro Intel Xeon Phi  و  NVIDIA GPU راه‌حل‌های مبتنی بر ابرمحاسبه‌ها را ارائه دهند.

راه حل‌های بهینه‌سازی منابع سرورهای سوپرمایکرو – سوپرماکرو ( ( Supermicro

راه حل های بهینه سازی سوپرمایکرو

سرورهای بهینه سازی منابع  سرور سوپرمیکرو – سوپرمایکرو – سوپرماکرو بسیاری از پیشرفته‌ترین ویژگی‌های صنعتی را در خانواده‌ای از سیستم‌های قابل نصب در رک U1 و U2 گردآوری کرده است. سرورهای سوپرمایکرو  به وسیله‌ی ۹۲۰ وات انرژی افزوده در سطح سیستم‌های پلاتین با بهینه سازی حرارتی طراحی شده است، سرورهای بهینه سازی منابع ۲U می‌توانند از دیسک‌های سخت شانزده ۲٫۵ یا هشت ۳٫۵ SATA  یا SAS 2.0 (6Gb/S SAS) با سخت‌افزاریهای روی برد RAID پشتیبانی کند.

سرورهای سوپرمیکرو – سرورهای سوپرمایکرو  هم‌چنین دارای پورت‌های دوگانه‌ی ۱۰ Gb، اسلات‌های حافظه DDR3، و پورت‌های چهارگانه ۱Gb LAN و IPMI 2.0  روی برد هستند و از رسانه‌های KVM به LAN پشتیبانی می‌کند، و می‌توان تعداد کارت‌ها را به شش افزایش داد (چهار کارت در اندازه ی کامل و دو کارت با نمایه‌های پایین). سوپرمایکرو نسخه ۱U این سرورها با ۷۰۰ وات تغدیه‌ی انرژی سطح طلا ارائه داده است که از هشت ۲٫۵ یا چهار ۳٫۵ دیسک‌های سخت حمایت می‌کند و تعداد کارت‌های آن را می‌توان به سه رساند (دو کارت در اندازه‌ی کامل و یک کارت با نمایه‌ی پایین).

سرورهای بهینه سازی سوپرمایکرو  منابع U1 و U2 برای برنامه‌های کاربردی سرور های اصلی طراحی شده‌اند که نیاز به سطح بالایی از یکپارچگی دارند تا بتوان عملکرد، انعطاف‌پذیری و ارزش بالایی را ارائه دهند. این برنامه‌های کاربردی و فضاهای بازار شامل شرکت‌های جامع، مجازی سازی، مراکز داده و محاسبات ابری است.

راه‌حل‌های جریان اصلی سوپر سرورهای  سوپرمایکرو – سوپرماکرو -سوپرمیکرو( SuperServer )

سوپرمایکرو تمام برد‌های سروری و سرورها برای انواع مدل از نیاز‌ها را در نظر گرفته است. افزایش و بهبود کارایی نسبت به نسل‌های قبلی این سیستم ها با بهره‌گیری از پردازنده‌های زنون سری E5 مبتنی بر سرورهای دوگانه‌ی DP و سروربردهای  شامل ۸ هسته به ازای هر CPU/ 16 نخی، ظرفیت حافظه‌ی اضافی برای چهار کانال به ازای هر CPU تا ۷۶۸ ثبات است.  حافظه ECC DDR3-1600MHz و دو لینک QPI هر کدام تا ۸ GT/s قابلیت اجرا شدن دارند.

پیشرفت‌های اضافی شامل گزینه هایی برای SATA 3.0  یا SAS 2.0 (6gb S) HDD , Quad GbE LAN, PCI-E 3.0, 2.5″ or 3.5″ HDDs است که با معماری اتخاذ شده سیستم‌های خنک‌کننده کارآمدتر شده‌اند، و منابع تغذیه سطح پلاتین افزونه شده اند. با توجه به کیفیت و پشتیبانی سوپرمیکرو، مشتریان از ظرفیت‌های پردازشی در فضاهای کمتر با کارایی بهتر و هزینه های مقرون به صرفه سود می‌برند. بر اساس پردازنده‌های Intel® Xeon سری E5-2600 سرورهای اصلی UP و DP برای برنامه‌های کاربردی شرکت Enterprise، مراکز میزبانی وب و داده بهترین انتخاب است.

کیفیت و قابلیت اطمینان سرورهای سوپرمایکرو (   ( Supermicro

سوپرمیکرو – سوپرمایکرو – سوپرماکرو پایبند به اجرا و پیاده‌سازی دقیق طرح‌ها، استاندارهای تولید و استاندارهای ISO است تا اطمینان حاصل شود که محصولات خود را با بالاتربن کیفیت و قابلیت اطمینان تولید می‌کند.  سوپرمیکرو – سوپرمایکرو – سوپرماکرو تنها بخش‌هایی با بهترین کیفیت را با هم ادغام می‌کند و مولفه‌ها را بر روی بردهای سیستمی، سرورها، و شاسی‌ها نصب می‌کند.  برای اطمینان از کارایی عالی تحت شرایط اجرایی پرفشار، سوپرمایکرو آزمایشات دقیق زیست محیطی و فشرده ی محاساباتی را انجام می‌دهد. این تلاش‌های کیفیتی کارایی سیستم را بهینه می‌کند و خرابی سیستم را به حداقل می‌رساند.

 

سرورهای نسل جدید سوپرمیکرو  X10 و راه‌حل‌های ذخیره‌سازی اغلب مزایایی نسبت به نسل‌های پیشین خوددارند مانند: پشتیبانی از ۱۶۰W TDP CPU، حافظه‌های DDR4-2133MHz در DIMMها، اسلات‌های ۷ PCI-E، پشیبانی از SAS 3.0/SATA 3.0/NVMe hot-swap HDD/SSD، شبکه‌های ۴۰G/10GBase-T/10G SFP+/56Gbps FDR IB و تامین کننده‌های دیجیتال برق سطح تیتانوم +۹۶%. ایستگاه‌های کاری بزرگ با سرورهای درجه بندی شده‌ی Whisper-Quie با این مشخصات ارائه شده است: ۴ GPU/Xeon Phi, Thunderbolt، و پشتیبانی از ۱۶۰W TDP CPU.

IPMICFG ابزاری برای پیکربندی دستگاه‌های IPMI برای سرورهای سوپرمایکرو است. یک ابزار خط فرمان که استاندارد IPMI را ارائه می‌کند و سوپرمیکرو دارای دستورات اختصاصی OEM است. این ابزار مبتنی بر CLI را می‌توان در محیط‌های داس، ویندوز و لینوکس اجرا کرد و نیازی به نصب برنامه ندارد. این ابزار برای پیکر‌بندی‌های BMC/FRU استفاده می‌شود:

تنظیم IP آدرس IMPI

تنظیم پیکربندی IPMI

تنظیم مدیریت کاربر IPMI

پیکربندی IPMI FRU

مدیریت سیستم ثبت وقایع (SEL)

مدیریت IPMI به وسیله ی پروتکل مدیریت گره (NM)

ابزار SMPCIPMI در سرورهای سوپرمیکرو

ابزار SMPCIPMI یک ابزار خارج ار محدوده‌ی سوپر میکرو است که به کاربر اجازه‌ی برقراری ارتباط با رابط‌های سیستم‌های SuperBlade و دستگاه‌های IMPI از طریق CLI (رابط خط فرمان) را می‌دهد. این ابزارها دارای دو حالت کاربر هستند، حالت خط فرمان و حالت Shell. این ابزار را می‌توان به راحتی با زیر ساخت‌های موجود ادغام کرد تا با سرورهای سوپرمیکرو از طریق مدیریت کنترل‌کننده‌ها ارتباط برقرار کنند.

ویژگی‌های کلیدی ابزار SMCPIPMI:

مدیریت از راه دور IMPI

مدیریت NM 2.0  (مدیر گره ) از راه دور

مدیریت از راه دور رویدادها و حسگرهای IPMI

مدیریت از راه دور FRU

مدیریت از راه دور IPMI کاربر/ گروه

مدیریت از راه دور سیستم‌های تیغه

ارتقا میان‌افزار IPMI

مدیریت رسانه های مجازی

ابر سرورهای سوپرمایکرو SYS-6015W-NTRB یک سرور قدرتمند ۱U قابل نصب در رک است که قیمت بالایی نیز دارد. عملکرد و ویژگی‌های کلی آن باعث می‌شود که این سیستم ارزش زیادی داشته باشد. GCN نتیجه گرفته است که با کارایی بالای بارگذاری وب، دسترسی اسان به اسلات‌های توسعه ی جانبی، چهار درایو بایاس، و قیمت پایین ابر سرورهای  سوپرمایکرو برای Reviewer’s Choice بهترین انتخاب است.

برد سرورهای سوپر میکرو X7DWU با قابلیت پشتیبانی ۶۰۱۵W-NTR دو پردازنده‌ی چهار هسته ای زنون اینتل با گذرگاهی با سرعت ۱۶۰۰ مگاهرتز طراحی شده است. این وب سرور بهینه شده سوپرمیکرو هم‌چنین ویژگی‌هایی مانند معماری انعطاف‌پذیر سوپرمایکرو با ورودی خروجی‌های همگانی (UIO) را به عنوان گزینه ای به سه کارت افزودنی در شکل استاندارد ۱U اضافه کرده است. با هشت اسلات حافظه ۶۴گیگابایت داده قابل پشتیبانی است، هر دو استاندارد ۱٫۸ ولت یا انرژی کارآمد ۱٫۵ ولتی برای حافظه های بافر شده ی DDR2 (تا ۸۰۰ مگاهرتز) قابل پشتیبانی است. دیگر ویژگی‌های برجسته شامل چهار دیسک درایور۳,۵ ، با کارایی بالا و منبع تغذیه ی ۶۵۰ وات افزوده ، پورت‌های دو گیگابایتی اترنت و یک پورت اختیاری USB/COM در قسمت جلویی است.

علاوه بر ۶۰۱۵W-NTR، سوپرمیکرو ابر سرورهای ۱۰۲۵C-URB را ارائه کرده است که از دیسک‌های سخت ۲٫۵ با ۸ اسلات پشتیبانی می‌کند تا داده‌ها را با کارایی بالاتر ذخیره سازی کند و مصرف کلی سیستم را کاهش دهد. ۱۰۲۵C-URB هم‌چنین از فناوری نوآورانه ی سوپر میکرو UIO بهره گرفته است تا پیکربندی‌های I/0 انعطاف‌پذیر قابل انتخاب برای InfiniBand, SAS RAID 5 و  ۱۰Gb، کارت‌های اترنت فراهم کند و از سه کارت افزودنی در ۱U پشتیبانی کند.

پردازنده های سرویس های تعبیه شده سری روترهای Cisco ASR 1000

cisco-networking-wallpapers

پردازنده های cisco ASR1000 سیسکو تعبیه شده در پردازنده های کوانتومی برای انتقال و صف بندی نسل بعدی هستند. Cisco ASR 1000-ESP200 گزینه های موتور حمل ونقل متمرکز شده برای سری مجتمع روترهای خدماتی cisco ASR1000 را ارائه می دهند.
علاوه بر این، بر این روتر سیسکو ثابت شده Cisco ASR 1002 شامل پردازنده خدمات تعبیه شده ثابت یک غیر مدولار با توان عملیاتی ۲٫۵ گیگابابت در ثانیه است و روتر سیسکو cisco ASR1001 دارای یک پردازنده خدمات تعبیه شده ثابت غیر مدولار با توان عملیاتی ۲٫۵ گیگابایت در ثانیه است که با نرم افزار فعال شده لایسنس ارتقای عملکرد تا ۵ گیگابایت بر ثانیه ارتقا یابند.